Корзина
46 отзывов
+380956114621
+380442225230
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.

Психологія кольору

Психологія кольору

Вибір коліьорової гами для вашої кімнати може бути одним із найскладніших рішень щодо дизайну інтер’єру, яке вам доведеться приймати, але він також може бути найпотужнішим. Дослідження показують, що коли очі бачать ті чи інші кольори, наш мозок виділяє хімічні речовини, які впливають на нас на фізичному та емоційному рівні, тобто колір може впливати на настрій та формувати особистість.


Оформляючи інтер'єр, поводьтеся з розумінням психологічної цінності кожного кольору і використовуйте його на вашу користь. Ось декілька найпопулярніших кольорів, які використовуються для декорування, і як їх можна використовувати, щоб викликати правильні почуття.

Червоний
Червоний піднімає рівень енергії в кімнаті і асоціюється з хвилюванням і силою. Доведено, що споглядання цього кольору прискорює серцебиття та підвищує наполегливість, тому це хороший вибір для приміщень, де потрібно бути найактивнішими. Червоний також заохочує до розмови, і часто використовується в приміщеннях, що використовуються для спілкування, наприклад, у вітальні або столовій. Будьте уважними, червоний колір - це стимулятор апетиту, тому його часто можна зустріти в ресторанах. Це також один з найсильніших відтінків, і зазвичай це перший колір, на який ми звертаємо увагу. Занадто багато червоного може стимулювати почуття гніву або бути надто стимулюючим.

Синій
Синій має протилежну дію, і навпаки уповільнює серцебиття та знижує артеріальний тиск. Цей колір часто рекомендується для ванних кімнат і спалень - навіть вважають, що синій колір допомагає боротися з безсонням і може сприяти глибокому спокійному сну. Інші дослідження показують, що синій стимулює уяву, і це робить його хорошим вибором для спальні дитини. Синій - це один з найпопулярніших кольорів, який використовується в дизайні інтер’єру, але будьте уважні до обраних відтінків. Сильне використання темно-синього викликає почуття смутку, і дуже легкий блакитний може виглядати холодно, якщо не врівноважити його іншими відтінками. Рекомендуємо обирати теплі відтінки, щоб створити спокійну обстановку.

Жовтий
Жовтий - це колір радості, який, як відомо, передає оптимізму та щастя завдяки своїм енергійним якостям. Він також активізує пам’ять, стимулює нервову систему та сприяє спілкуванню. Це приємно, тому жовтий такий популярний в передпокої Використання блідо-жовтого кольору - хороший прийом, щоб невеликий простір виглядав більшим. Приглушений жовтий колір є чистим і заспокійливим, тоді як яскравіші жовті - літніми і теплими. Широкий спектр жовтих відтінків дає вам можливість контролювати настрій, але який би ви не обрали відтінок, жовтий - це чудовий спосіб створити атмосферу дому.

Зелений
Зелений - це живильний колір, корисний для того, щоб допомогти людям пристосуватися до нових умов і ситуацій. Поєднання зеленого, заспокійливих тонів синього та бадьорості жовтого кольору робить його підходящим для більшості кімнат у будинку - він досить теплий, щоб сприяти комфорту, але і достатньо прохолодний, щоб розслабитися. Вважається, що зелений знімає стрес і викликає почуття свіжості, зцілення та спокою. Зелений колір - один з найбільш позитивних кольорів, який ви можете використовувати у своєму будинку.

Найкраще з решти:
Фіолетовий - драматичний, витончений і часто асоціюється з розкішшю. Це також сприяє творчості та художньому чуттю.

Помаранчевий теплий і привабливий, що робить його хорошим вибором для приміщень соціального призначення.

Нейтрали заспокоюють і часто використовується для врівноваження, а не для того, щоб бути основним кольором в інтер'єрі. Нейтрали є гнучкими і їх можна легко розбавити за допомогою більш яскравих кольорів.

Таблиця — Таблиця відповідностей і вдалих комбінацій кольорів для оформлення інтер’єру та екстер’єру

Основний колір Кольори гармонійного поєднання Не рекомендовані до комбінування кольори Психологія кольору в межах дизайну житла
Білий Гармонійно поєднується з усіма кольорами Викликає відчуття холодної стриманості, Йому віддають перевагу люди, схильні до перфекціонізму, педантичності та охайності.
Бежевий Блакитний, коричневий, червоний, рожевий, білий Чорний, сірий Викликає відчуття спокою, допомагає розслабитися, відпочити. Дозволяє освіжити палітру, насичити її легким світлом і теплом.
Сірий Блакитний, рожевий, коричневий, жовтий, чорний, синій, білий Зелений, помаранчевий У монохромному варіанті може навіювати смуток та викликати депресію. Однак у поєднанні з яскравими кольорами дозволяє досягти гармонії та строгої вишуканості.
Рожевий Коричневий, сірий, бордовий, білий Жовтий, помаранчевий, чорний Навіює романтичну, «зефірну» атмосферу, але у поєднанні із більш сміливими кольорами може голосно і яскраво заграти, привертаючи до себе увагу та інтригуючи цікавою палітрою. У той же час може викликати відчуття надмірності та спричиняти роздратування.
Червоний Рожевий, жовтий, білий, зелений, синій, сірий, чорний Фіолетовий, коричневий, помаранчевий Дуже неоднозначний колір, який краще використовувати у поєднанні з більш спокійними кольорами, аби не перенапружувати зір та мозок суцільним яскравим полотном.
Коричневий Жовтий, сірий, бежевий, рожевий, білий Червоний, фіолетовий, бордовий Не рекомендований до застосування в якості основного кольору, адже при тривалому впливі на зорову систему часто викликає депресивні думки.
Помаранчевий Синій, блакитний, фіолетовий, білий, чорний Сірий, червоний, коричневий, рожевий Символізує активність, стимулює творчу діяльність. Надає палітрі позитивного відтінку, налаштовує на відкритість, дружелюбність та оптимізм.
Жовтий Синій, червоний, фіолетовий, коричневий, сірий, чорний Блакитний, бордовий, рожевий Яскравий, насичений енергією колір, що найбільш гармонійно поєднується з теплими або нейтральними кольорами. Візуально розширює простір, викликає відчуття жвавості, оптимізму, здатен покращувати настрій при тривалому впливі.
Зелений Жовтий, помаранчевий, червоний, білий, чорний Сірий, фіолетовий, синій Колір природи, що водночас може символізувати спокій і сміливий виклик, неквапливість і швидкість. Неабияку роль у цьому відіграють відтінок і колірні комбінації. У цілому ж викликає у мешканців відчуття гармонії, довіри, стабільності.
Блакитний Червоний, помаранчевий, синій, фіолетовий, білий Бордовий, сірий Є доволі холодним кольором, що водночас може налаштовувати на об’єктивність, логічність і послідовність. Здатен провокувати конфліктні ситуації при тривалому впливі
Синій Жовтий, червоний, сірий, білий Зелений, коричневий, чорний Переважно спокійний колір, що підштовхує до роздумів — синій символізує спокій, мудрість. Власне світлі відтінки дозволять візуально розширити простір. Глибокий відтінок при цьому знижує апетит, може навіювати печаль
Фіолетовий Білий, помаранчевий, жовтий Зелений Вважається найбільш неоднозначним і загадковим кольором. Обирається зазвичай людьми із філософським складом розуму, адже спонукає до роздумів і споглядання. Однак не рекомендований в якості домінуючого кольору, адже темні відтінки здатні швидко втомлювати й напружувати
Чорний Червоний білий, сірий, жовтий, зелений Синій, бежевий, фіолетовий, рожевий Не рекомендується в якості основного кольору, адже здатен викликати відчуття спустошеності та відчуження. Водночас може знімати втому, але якщо виступає в ролі акцентуючого кольору
Другие статьи
График работы
 • Понедельник
  10:0018:00
 • Вторник
  10:0018:00
 • Среда
  10:0018:00
 • Четверг
  10:0018:00
 • Пятница
  10:0018:00
 • Суббота
  10:0016:00
 • Воскресенье
  10:0016:00
Контакты
Віктор Ткачук
Viktor Tkachuk interior solutions
+380956114621
Віктор Ткачук
+380442225230
Стаціонарний
УкраинаКиевская областьКиевм. Київ, Осокорки, вул. Лугова, 12
Карта